Нові технології очистки води!

Для очищення виробничих забруднених стічних вод існують різні способи, які залежать від рівня забруднення та їх складу. До складу даних методів очищення вод входять: механічні, а також фізико-хімічні, біологічні способи.

Щоб відокремити від стічних забруднених вод все органічне, а також нерозчинні мінеральні домішки, то можна застосовувати механічну очистку стічних вод. Сюди входить відстоювання, фільтрація, проціджування. Для закінчення процесу повноцінного освітлення стічних вод, необхідно її пропустити (тобто профільтрувати) крізь шари зернистого матеріалу (ним може бути керамзит, пісок) з частками різних розмірів. Як правило, дане очищення використовують в якості попереднього способу обробки стічних вод. Хоча в окремих випадках цей спосіб є остаточним.

Хімічне очищення виробничих вод. Його застосовують тоді, коли є необхідність видалити забруднення за допомогою хімічних реакцій. Під час очищення води таким методом відбувається:

 • окислення і відновлення домішок, що знаходяться і вже розчинилися у воді, так отримують нетоксичні або малотоксичні продукти;
 • ліквідація лугів, кислот;
 • перетворення сполуки, які не розчиняються в рідині.

Хімічне очищення має різні види. Одним з них є електрохімічне очищення виробничих вод. Воно полягає в руйнуванні шкідливих домішок, що містяться в стічних водах, за допомогою електрохімічного окислення на аноді або в регенерації речовин, які несуть якусь цінність (а це залізо, мідь) і їх можна повернути назад у виробництво.

Фізико-хімічні методи очищення стічних вод з виробництва передбачають використання таких процесів: коагуляції, сорбції, дезактивації, екстракції, іонного обміну, флотації, кристалізації, евапораціі, діалізу, дезодорації, а також знесолення.

Отже, перший процес – коагуляція води. Це процес перетворення колоїдних і диспергованих часток у більші. Коагуляція відбувається за допомогою склеювання їх під впливом сил тяжіння молекул. Коли завершується процес, виходять пластівці, які можна побачити людським оком. Існує дві варіації коагуляції:

– та, що відбувається у вільному обсязі (її проводять в спеціально призначених камерах реакції або в камерах, в яких утворюються пластівці);

– контактна коагуляція (її проводять в товщі зернистого завантаження контактних освітлювачів і фільтрів або в масі осаду відстійників-освітлювачів).

Процес сорбції полягає в тому, щоб з стічних вод відокремити органічні речовини і гази, сконцентрувавши їх на поверхні твердого тіла (це називається адсорбцією), або за допомогою вбирання з’єднань з розчину, сукупності газів або твердих тіл (називається абсорбцією). Також можна застосовувати хімічний вплив розчину речовин з твердим тілом (це хемосорбция).

Метод поділу речовин на частини за допомогою розчинника називається екстракцією. Під час цього процесу речовини розчиняються по-різному. Екстрактор – спеціальне обладнання, в якому проходить екстракція.

Евапорація полягає в очищенні стічних вод з виробництва за допомогою водяної пари. Крізь нагріту стічну воду проходить пар, приходячи, він збирає летючі речовини.

Флотація – видалення домішок з виробничої води. Суть даного процесу: в воду додають спеціальну речовину, що обволікають частинки домішок, цим частинкам надається плавучість.

Знесолення стічних вод з виробництва проводять за допомогою іонного обміну, випарювання і виморожування, а також зворотного осмосу.

Ще досить цікавим методом демінералізації води є кристаллогідратний. Для його вживання не потрібні величезні енергетичні та фінансові витрати. Також його перевагою є те, що через низьких температур (вони такі ж, як і температура навколишнього середовища) не формується Окіп. В процесі кристаллогідратного способу корозія проявляється в меншій мірі.

Існують також деструктивні способи очищення води. Завдяки їм забруднюючі речовини руйнуються за допомогою окислення або відновлення. Деструктивні способи застосовують в ситуаціях, коли в виробничих стічних водах містяться органічні домішки і не являють собою ніякої технічну цінність. Ще їх можна використовувати в якості доочищення після регенераційних методів очищення води. Ключовий спосіб, що відноситься до деструктивних – це біологічне окислення в аеробних або анаеробних умовах. Якщо очистити воду цим методом, то вона буде відповідати всім санітарно-гігієнічним нормам, тому її можна буде спускати у водойму. Ціна на біологічну очистку стічних вод залежить від тих речовин, які знаходяться в ній.

 • Архіви

  Липень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Чер    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
 • Категорії записів

 • Популярні записи

  Нові технології очистки води!
  «Битва за Дніпро» – екологи б’ють на сполох
  В СВЯЗИ С УЧАСТИВШИМИСЯ ПОПЫТКАМИ ПОДДЕЛКИ ОБОРУДОВАНИЯ ПОД МАРКОЙ ООО "АКВАМЕХАНИКА", ПРЕДУПРЕЖДАЕМ, ЧТО ООО "АКВАМЕХАНИКА" НЕ ПЕРЕДАВАЛА ДРУГИМ КОМПАНИЯМ ПРАВО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ СОБСТВЕННОЙ ТЕХНОЛОГИИ ПРОИЗВОДСТВА. ОБОРУДОВАНИЕ ВЫПУСКАЕТСЯ ТОЛЬКО НА СОБСТВЕННЫХ ПРОИЗВОДСТВЕННЫХ МОЩНОСТЯХ В Г. КИЕВЕ. ТАКЖЕ, В СВЯЗИ С ОСЛАБЛЕНИЕМ БИЗНЕС ПРОЦЕССОВ В СТРАНЕ, СВЯЗАННЫХ С ПАНДЕМИЕЙ, СООБЩАЕМ, ЧТО С 01.01.2020 Г. ПО 01.10.2020 Г. НАШЕЙ КОМПАНИЕЙ НЕ ПРОИЗВОДИЛОСЬ ОБОРУДОВАНИЕ ОЧИСТКИ ВОДЫ И СТОКОВ. ДЛЯ БЕЗОПАСНОСТИ НАШИХ КЛИЕНТОВ ПРЕДЛАГАЕМ ПРОВЕРЯТЬ ИНФОРМАЦИЮ ЧЕРЕЗ КОНТАКТЫ, УКАЗАННЫЕ НА САЙТЕ КОМПАНИИ.

  Order service

  Your management list is successful!

  Something went wrong, please try refreshing and submitting the form again.