«Битва за Дніпро» – екологи б’ють на сполох

Як передає УНН, за заявою голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко та голови Асоціації рибалок України Олександра Чистякова, стан Дніпра та столичних водойм є критичним.

Експерти зазначили, що цього року Дніпро і озера Києва “зацвіли” особливо пишно. Такому бурхливому цвітінню водойм є кілька основних причин. По-перше, мала проточність води. Дійсно, Дніпро “могутній і широкий” залишився тільки у спогадах класиків. Після того, як його перегородили дамбами, позбавивши власної течії, він не у змозі змити те, що в нього потрапляє з виробничими і побутовими стоками та сливами. По берегах Дніпра стоять мегаполіси, металургійні і хімічні гіганти, комунальні очисні споруди зі своїми скидами. Ріка з потужною течією перетворюється у “стояче болото”, в якому рух води відбувається тільки за “бажанням” чиновника, що відкриває “заглушку” на дамбі або гідроелектростанції.

За зауваженням експертів, така ситуація потребує негайного вирішення, інакше можемо вже найближчим часом отримати екологічну катастрофу з основною водною артерією столиці у головній ролі. Держава має жорстко розглянути питання посилання контролю та відповідальності за забруднення водойм, починати потрібно також зі змін у законодавстві. Лише так ми будемо у змозі виправити ситуацію.

– Наприклад, понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води в зливову каналізацію, через яку в обхід очисних споруд вони потрапляють в Дніпро. У свою чергу фосфати викликають інтенсивне зростання водної рослинності, зокрема буро-зелених водоростей, які в буквальному сенсі “випивають” кисень з води, позбавляючи на мілководді життєвого простору молодь риби та інших водних мешканців, прирікаючи їх на загибель. Скільки разів природоохоронна громадськість ініціювала створення законопроекту, що забороняє застосування фосфатів у пральних і миючих засобах, але депутатам явно не до нього, – зауважує Тетяна Тимочко.

 • Архіви

  Вересень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Чер    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • Категорії записів

 • Популярні записи

  «Битва за Дніпро» – екологи б’ють на сполох
  Фізико-хімічні властивості води
  В СВЯЗИ С УЧАСТИВШИМИСЯ ПОПЫТКАМИ ПОДДЕЛКИ ОБОРУДОВАНИЯ ПОД МАРКОЙ ООО "АКВАМЕХАНИКА", ПРЕДУПРЕЖДАЕМ, ЧТО ООО "АКВАМЕХАНИКА" НЕ ПЕРЕДАВАЛА ДРУГИМ КОМПАНИЯМ ПРАВО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ СОБСТВЕННОЙ ТЕХНОЛОГИИ ПРОИЗВОДСТВА. ОБОРУДОВАНИЕ ВЫПУСКАЕТСЯ ТОЛЬКО НА СОБСТВЕННЫХ ПРОИЗВОДСТВЕННЫХ МОЩНОСТЯХ В Г. КИЕВЕ. ТАКЖЕ, В СВЯЗИ С ОСЛАБЛЕНИЕМ БИЗНЕС ПРОЦЕССОВ В СТРАНЕ, СВЯЗАННЫХ С ПАНДЕМИЕЙ, СООБЩАЕМ, ЧТО С 01.01.2020 Г. ПО 01.10.2020 Г. НАШЕЙ КОМПАНИЕЙ НЕ ПРОИЗВОДИЛОСЬ ОБОРУДОВАНИЕ ОЧИСТКИ ВОДЫ И СТОКОВ. ДЛЯ БЕЗОПАСНОСТИ НАШИХ КЛИЕНТОВ ПРЕДЛАГАЕМ ПРОВЕРЯТЬ ИНФОРМАЦИЮ ЧЕРЕЗ КОНТАКТЫ, УКАЗАННЫЕ НА САЙТЕ КОМПАНИИ.

  Order service

  Your management list is successful!

  Something went wrong, please try refreshing and submitting the form again.